Rzymskokatolicka Parafia

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

02 grudnia 2017
Program spotkania obejmował: adorację Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwę i spotkanie przy stole na plebanii.     -

DSC_6792 (2).JPG

 

DSC_6599.JPG

 

DSC_5751.JPG

 

0380

 

DSC_5746.JPG

 

DSC_6047.JPG

 

09

 

Łódź, dnia 18 kwietnia 2018 roku

Kochani, Siostry i Bracia,

w poprzednim tygodniu w domu jednej z rodzin w parafii pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie wybuchł gaz. Wszyscy członkowie tej trzypokoleniowej rodziny są ranni, a dom uległ całkowitemu zniszczeniu. Serdecznie Was proszę o modlitwę w intencji tej rodziny i o pomoc materialną dla niej. W niedzielę 29 kwietnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek, aby zaradzić pierwszym potrzebom pokrzywdzonej rodziny i pomóc w odbudowie domu.

Ojciec Święty Franciszek uczy nas rozpoznawania Chrystusa Zmartwychwstałego po Jego ranach. W ranach członków tej tuszyńskiej rodziny rozpoznajemy Mistyczne Ciało Chrystusa, samych siebie, Kościół, który współcierpi, gdy ciepią Jego członkowie.

Przewielebnego Księdza Proboszcza proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek na rzecz tej rodziny z Tuszyna Lasu w niedzielę 29 kwietnia br., a zebrane fundusze proszę przekazać do kasy Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

X Grzegorz Ryś

Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

Dziękuję księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi, Metropolicie Łódzkiemu za to serdeczne wsparcie i również zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian i ludzi wielkiego serca o wszelką pomoc i wsparcie w odbudowie domu naszej parafialnej rodzinie.

Wszystkie ofiary indywidualne przeznaczone na ten cel można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej, 90-507 Łódź ul. Gdańska 111.

Numer rachunku: 74 1240 1545 1111 0010 1471 3858 z dopiskiem: „odbudowa domu w Tuszynie Lesie”

Ks. Tadeusz Słobodziński, Proboszcz Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie

Koncepcja zagospodarowania terenu przy kościele Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie. Projektant: Michalina Janiszewska. Wizualizacja: HAŁUCHA STUDIO Piotr Hałucha

 

Parafia św. Krzysztofa w Tuszynie Lesie i Patron International zapraszają na uroczyste odsłonięcie i poświecenie obrazu Madonny della Creta, patronki motocyklistów oraz motocykli, w niedzielę 1 lipca 2018 roku o godz. 12:00. Wszystkich miłośników jednośladów serdecznie więc tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą, wspólną modlitwę i błogosławieństwo na tegoroczne wakacje.

 

https://www.facebook.com/sw.Krzysztof.Tuszyn.Las/

Madonna della Creta Patronka motocyklistów

Państwo Joanna i Tomasz Rożej, którzy w nocy 14 kwietnia 2018 roku z powodu wybuchu gazu stracili dom, pragnie podziękować za okazaną pomoc i życzliwość Księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi Metropolicie Łódzkiemu, Księżom Proboszczom, Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz wszystkim, którzy okazali im pomoc modlitewną i finansową.
Prace związane z odbudową domu już się rozpoczęły, dlatego dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak szybkiego rozpoczęcia tych prac, a w sposób szczególny dziękuję Panu inżynierowi Bogumiłowi Skorupskiemu za bezpłatne przygotowanie projektu domu i nadzorowanie prac budowlanych.
ks. Tadeusz Słobodziński, Proboszcz

Ojcowi Franciszkanie z Niepokalanowa 16 lipca 2018 roku przekazali parafii św. Krzysztofa w Tuszynie Lesie relikwie św. Maksymiliana Kolbe. Przekazanie miało miejsce w bazylice w Niepokalanowie na zakończenie Mszy Świętej, która była transmitowana przez Radio Niepokalanów. Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła będzie w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia o godz. 11:00.

Budowę domu Państwa Rożej w naszej parafii 9 czerwca 2018 roku nawiedził Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś i pobłogosławił rodzinę, pracowników i cała budowę domu

Kolonie dla dzieci i młodzieży w Łazach nad morzem zorganizowała parafia św. Krzysztofa w Tuszynie Lesie

od 24 do 30 czerwca 2018 roku

Prace przy budowie domu państwa Rożej trwają. Obecnie przygotowywany jest strop budynku. W imieniu Rodziny serdeczne Bóg Zapłać kierownikowi budowy, Panu inżynierowi Bogumiłowi Skorupskiemu, pracownikom i wszystkim ofiarodawcom wspierającym budowę. ks. Tadeusz Słobodziński, Proboszcz parafii św. Krzysztofa w Tuszynie Lesie

Bez Bożych przykazań nie da się zmienić ludzi

 

„Jeśli ludzie nie staną się uczciwi, prawdomówni, gotowi do poświęceń, jeśli nie będą się z nikim i z niczym liczyć, jeśli zagłuszają swoje sumienia, jeśli staną się cyniczni, lekceważący wszelkie normy moralne, to naprawdę nie będzie miało żadnego znaczenia, jaka koalicja i jaka partia dojdzie do władzy, i jaki wprowadzi system społeczny. Najbogatsze państwo zostanie rozkradzione, jeśli rządzący nim będą nieuczciwi. Bez Bożych przykazań nie da się zmienić ludzi”.

Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. , pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszam na Wigilię Parafialną w niedzielę, 23 grudnia 2018 roku na godz. 18:00 do kościoła Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie. W programie: Msza Święta, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, AGAPA WIGILIJNA, koncert kolęd.

Ks. Tadeusz Słobodziński, Proboszcz

Boże Narodzenie 2018

 

 

Umiłowani Siostry i Bracia!

W założeniach nowego roku duszpasterskiego towarzyszy nam hasło ”W mocy Bożego Ducha oraz zadanie odkrywania darów i charyzmatów Ducha Świętego. Kościół jest miejscem poznania Ducha Świętego, ale także naszego spotkania z Duchem, który już w czasach starotestamentalnych uznawany jest za jedną z osób Trójcy Świętej, współistotny Ojcu i Synowi, jak mówimy w wyznaniu wiary.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy wierności Duchowi Świętemu, żywej komunii z Parafią i Kościołem, życia w łasce uświęcającej, słuchania Słowa Bożego, czytania Pisma Świętego, uczestnictwa w Eucharystii oraz trwania na modlitwie.

 

Z bożym błogosławieństwem i serdeczną modlitwą 

duszpasterze Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie

ks. Tadeusz Słobodziński, Proboszcz, ks. Przemysław Dominiak, wikariusz

Prace termomodernizacyjne przy kościele św. Krzysztofa w Tuszyn Lesie

 

Koncert kolęd w wykonaniu zespołu NIJAK w kościele św. Krzysztofa w Tuszyn Lesie 6 stycznia 2019 roku.

Przy naszym kościele św. Krzysztofa w Tuszyn Lesie trwają prace termomodernizacyjne, ocieplane są ściany salki katechetycznej, zakrystii, kancelarii i plebanii. W minionym tygodniu wymieniono drzwi wejściowe do kancelarii i plebanii oraz okna na klatce schodowej. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z wymianą pokrycia dachowego nad kancelarią, zakrystią i plebanią.

Serdecznie zapraszam Motocyklistów z całej Polski na Pielgrzymkę do Madonny Della Creta, Patronki Motocyklistów, której obraz znajduje się w kaplicy przy kościele Świętego Krzysztofa w Tuszynie, w niedzielę 9 czerwca 2019 roku. Uroczysta Msza Święta w intencji Motocyklistów rozpocznie się o godz. 12:00 i zakończy się błogosławieństwem motocyklistów i poświęceniem motocykli.

ks. Tadeusz Słobodziński, Proboszcz Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie.

Człowiek nie może sam siebie do końca zrozumieć bez Chrystusa.

Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski.”

św. Jan Paweł II

Drodzy Siostry i Bracia !

Trzecie Tysiąclecie chrześcijaństwa, kieruje naszą myśl ku tajemnicy Zbawienia. Spoglądamy z wdzięcznością wstecz i w poczuciu odpowiedzialności za to wszystko, co dokonało się w dziejach ludzkich od narodzin Chrystusa.

Ojciec św. Jan Paweł II wzywał wszystkich wierzących do włączenia się w ewangelizację świata i Europy na progu nowego tysiąclecia. W tej perspektywie wpisuje się w historię naszej Parafii ważne wydarzenie - czas nawiedzenia w Obrazie Jezusa Miłosiernego i czas Misji Świętych.

Od ostatnich misji minęło trochę lat. Przez ten czas zajęci byliśmy różnymi sprawami. Budowaliśmy nowy zewnętrzny ład, często zapominając o ładzie w sercu człowieka. Nie nam oceniać, na ile wysiłki nasze przyniosły dobre rezultaty. Teraz nadeszła pora, by zacząć odnawiać, a może nawet budować nasze wnętrza. Wielu z nas zagubiło się na zawiłych ścieżkach życia, odwróciło się od Boga i zaczęło na własną rękę urządzać swój świat, w którym nie znalazło się miejsce na uczestnictwo we Mszy św., modlitwę i życie zgodnie z przykazaniami Bożymi. Wielu z nas stało się ludźmi obojętnymi, letnimi. Nie myślmy, że to nas nie dotyczy, że to sąsiad potrzebuje nawrócenia, że to on jest obojętny, grzeszny, że to on odchodzi. Nie oszukujmy się i nie udawajmy: nawrócenia na drogę Bożej miłości potrzebuje każdy z nas.

Tą szansę stwarzają nam Misje Święte. Nie wolno nam odrzucić Miłosierdzia Bożego. Nie wolno pozostać głuchymi na Boże wezwanie. Nie wolno zlekceważyć czasu łaski. Nie mówmy - jestem bez winy. Nie mówmy - nic mnie to nie obchodzi. Nie mówmy - mam czas. Nie lekceważmy daru Misji świętych. Bo jeśli nawet jesteśmy wierni w wypełnianiu obowiązków chrześcijańskich, jak wiele potrzeba nam do doskonałości, świętości, dobrego życia? Potrzeba nam ustawicznego nawracania się, odnowy, ożywienia wiary i gorliwości. Dla jednych Misje będą czasem powrotu, dla drugich umocnieniem i ożywieniem ducha chrześcijańskiego.

Czy można nie przyjść? Czy można zlekceważyć czas łaski? Czy można odrzucić Boże miłosierdzie, nie zatroszczyć się o duszę, o jej zbawienie? „Oczywiście, że można. Człowiek może powiedzieć Bogu - nie. Człowiek może powiedzieć Chrystusowi - nie. Ale - pytanie zasadnicze: czy wolno? I: w imię czego - wolno?” (Jan Paweł II, Kraków, 10 VI 1979 r.) Wcześniej czy później stanie przed nami Pan życia i śmierci i powie nam: "Zdaj spraw z włodarstwa swojego". Dlatego nie myśl, że jeszcze masz czas!

 

Bóg chce ocalić Twoje życie... jeżeli więc:

- chcesz pogłębić swoją wiarę i dzielić się nią z innymi

- jesteś niezadowolony z własnego życia

- znajdujesz się w kłopotliwej sytuacji moralnej

- twoje małżeństwo jest rozdarte

- zniewalają cię różne nałogi

- jesteś niewierzący

- szukasz swego miejsca w Kościele

- jesteś niezadowolony z własnego chrześcijaństwa

- przeżywasz kryzys wiary

- nie praktykujesz,

prosimy: przestań się lękać i przyjdź.

Dziś zwracamy się do Was wszystkich i do każdego z osobna, prosząc, aby nikt nie odrzucił i nie zlekceważył tego zaproszenia. Przyjdźcie raz dziennie do kościoła w dniach od 15 do 22 czerwca 2019 roku.

Rodzice niech dopilnują dzieci i niech dadzą im przykład. Młodzi, odpowiedzcie raz jeszcze swoją obecnością w tym czasie na apel św. Jana Pawła II skierowany do Was ze szczytu Jasnej Góry, abyście byli tymi, którzy umieją czuwać. Wy wszyscy - drodzy Siostry i Bracia - przyjdźcie pojednać się z Bogiem i ludźmi. Nie żałujcie czasu dla Boga i zbawienia własnej duszy

 

Proboszcz: ks. Tadeusz Słobodziński i O. Krzysztof Łaszcz SJ, Misjonarz -Jezuita

Parafia razem z Fundacją Zatrzymać Czas Organizują Rodzinny Rajd Rowerowy – Rowerem po zdrowie, w piątek, 12 lipca 2019 roku. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00 w intencji uczestników i poświęcenie rowerów. W programie także: spotkanie z Olimpijczykami – m.in. Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem; zdjęcia, autografy, możliwość zobaczenia prawdziwego olimpijskiego medalu; Mistrzowskie Porady – jak prawidłowo dobrać rower, wycieczka po okolicy; zakończenie piknikiem w ogrodzie parafialnym. Nagrody: dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz dla najliczniejszej rodziny. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat z Autografem oraz pamiątkowy znaczek oraz breloczek ze św. Krzysztofem i obrazek Madonny della Creta, patronki motocyklistów i rowerzystów.

 

Zabierz swój rower i dołącz do nas!! Zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych wraz z całymi rodzinami.

Junior – senior i rodzina na rowerze w Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie.

DUSZPASTERSTWO PARAFII

Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

UL. 3 MAJA 18, 95-080 TUSZYN, TEL. 797 591 762