Tuszyn Las, dn. 23 czerwca 2019 roku

12 Niedziela Zwykła

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych w okresie oktawy Bożego Ciała.
  2. Dziś po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa.
  3. W wakacje Msze Święte w niedziele bez zmian: o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00. W tygodniu jedna Msza Święta o godz. 18:00
  4. Od dzisiejszej niedzieli, 23 czerwca do 13 lipca posługę duszpasterską w naszej parafii będzie pełnił Ojciec Jarosław Pakuła, franciszkanin.
  5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9:00 grupa 30 osobowa dzieci wyjeżdża na kolonie nad morze do Łaz k/Koszalina, natomiast od 1 do 13 lipca w góry do Wierchomli, na ten wyjazd jest jeszcze 1 wolne miejsce.
  6. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
  8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
  9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, zdrowych i bezpiecznych wakacji.