Tuszyn, dn. 21 października 2018 roku

29 Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.
  3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:30, w sobotę wyjątkowo o godz. 18:30. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W środę, 24 października o godz. 18:00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, natomiast w piątek 26 października o godz. 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
  5. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.
  6. W czwartek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze Święte: w kościele o godz. 9:00 i 18:00; natomiast na cmentarzu o godz. 11:00 i procesja z wypominkami jednorazowymi.
  7. W piątek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte, o godz. 7:30 i o godz. 18:00 z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych
  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM w poniedziałek 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów, po Mszy Świętej o godz. 18:00 uczczenie Jego relikwii przez ucałowanie.
  9. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, dziś na każdej Mszy Świętej liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
  10. Dziękujemy za sprzątanie w kościele i kwiaty. W nadchodzącym tygodniu o zadbanie i wystrój kościoła prosimy parafian z ul. Antoniego.
  11. W tym tygodniu zakończymy pierwszy etap prac remontowych związanych z termomodernizacją. W listopadzie rozpoczną się prace związane z wymianą pieca grzewczego i remontem sali katechetycznej, łazienką i aneksem kuchennym, może ktoś mógłby ofiarować płytę grzewczą indukcyjną, zlew i szafki kuchenne do aneksu kuchennego bylibyśmy bardzo wdzięczni.
  12. Matce Bożej Różańcowej polecamy Ojczyznę, parafię, nasze rodziny, solenizantów, Pana Rafała, kościelnego i jubilatów tego tygodnia, a wszystkim życzymy dobrej niedzieli.