Tuszyn Las, dn. 16 grudnia 2018 roku

III Niedziela Adwentu

1. Trzecia Niedziela Adwentu zwana jest Gaudete, ponieważ słyszymy wezwanie do radości. „Radujcie się zawsze w Panu” – zachęca nas św. Paweł. „Pan jest blisko”. Wkrótce będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Teraz jest najwyższy czas, aby przygotować swoje serce na spotkanie z Panem Jezusem. Wtedy z radością i pokojem będziemy wyznawać prawdę, że Bóg jest naszym zbawieniem.
  2. Dziś ostatni dzień Rekolekcji Adwentowych, na każdej Mszy Świętej nauki rekolekcyjne, natomiast o 21:00 Apel Jasnogórski.
  3. Jutro, w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Parafian z IV Rejonu Duszpasterskiego na dekorację ołtarza i Żłóbka. We wtorek, 18 grudnia po Mszy Świętej wieczornej spotkanie ministrantów.
  4. Pan Rafał, kościelny, zakończył roznoszenie opłatków. Serdecznie dziękuje za ofiary i życzliwe przyjęcie. Opłatki można jeszcze nabyć bezpośrednio u Niego.
  5. W kiosku są do nabycia świece wigilijne. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. W przyszłą niedzielę, 23 grudnia w naszym kościele będzie Wigilia Parafialna z Mszą Świętą o godz. 18:00, dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń, Agapą Wigilijną i koncertem kolęd. Dzieci, które będą uczestniczyć w Wigilii otrzymają paczkę świąteczną. Dzień wcześniej, w sobotę 22 grudnia zapraszamy na godz. 10:00 dzieci, młodzież i rodziców na warsztaty świąteczne i wspólne ubieranie choinki.
  7. Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i wszelkie inne składane na potrzeby parafii. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na pokrycie kosztów katory w wysokości 2055 złoty, która w najbliższym tygodniu zostanie założona na drzwi wejściowe kościoła celem zabezpieczenia napływu zimnego powietrza do kościoła. Zostały także zamówione figurki Świętej Rodziny o wysokości 160 cm, których koszt wynosi 3800 zł. Ofiary na te figurki, będzie można złożyć w przyszłą niedzielę w kancelarii parafialnej lub do puszki, a może ktoś osobiście chciałby ufundować kotarę lub figurki.
  8. Bóg Zapłać osobom za porządek i dekorację w kościele. W nadchodzącym tygodniu o porządek i wystrój kościoła prosimy parafian z ul. Skargi.
  9. Dyrektor Szkoły Podstawowej NR 2 w Tuszynie zaprasza Uczniów, rodziców i Opiekunów, Nauczycieli i Pracowników oraz mieszkańców Tuszyna Lasu i Przyjaciół Szkoły na spotkanie wigilijne we wtorek, 18 grudnia o godz. 17:00. W programie: dzielenie się opłatkiem, występ teatru „Bez kurtyny”, wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek. W czasie spotkania odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc chorej mamie uczniów szkoły. Natomiast Burmistrz Miasta Tuszyna i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie zapraszają na Spotkanie Wigilijne, w piątek, 21 grudnia 2018 roku, o godz. 19:00 na Placu Reymonta w Tuszynie.
  10. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie, parafii, o dobre owoce rekolekcji adwentowych i za zmarłych.
  11. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. ks. Tadeusz Słobodziński, Proboszcz