Tuszyn, dn. 17 luty 2019 roku

6 Niedziela Zwykła

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. W piątek 22 lutego Święto katedry św. Piotra, apostoła, o godz. 18:00 Msza Święta wspólna za zmarłych.
  3. W przyszłą niedzielę, 24 lutego po Mszy Świętej o godz. 12:00 pożegnanie księdza Przemysława Dominiaka, wikariusza, który z dniem 25 lutego zostaje mianowany przez księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolitę Łódzkiego, dyrektorem Archidiecezjalnej Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim.
  4. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o nasza świątynię. W bieżącym tygodniu o porządek i dekorację w kościele prosimy parafian z ulicy Pułaskiego i Kościuszki.
  6. Przy kościele trwają prace termomodernizacyjne. W najbliższym czasie zostaną wymienione okna na klatce schodowej na plebanii oraz drzwi wejściowe do kancelarii i plebanii. Na początku marca rozpoczną się prace związane z wymianą pokrycia dachu nad kancelarią, zakrystią i plebanią w ilości 200 m2 powierzchni dachu na blachę tytanowo-cynkową RHEINZINNK wraz z obróbkami blacharskimi i przedłużeniem połaci dachu. Koszt materiałów na pokrycie dachu i robocizna ze specjalistycznym sprzętem to kwota 90 000 zł., którą w całości ponosi parafia.
  7. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa. Ankieta znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/ankieta-parafia
  8. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.