Tuszyn Las, dn. 22 kwietnia 2019 roku

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

1. Dziś II dzień Świąt Wielkanocnych, poniedziałek w oktawie Wielkanocy, Msze Święte według porządku niedzielnego i zbiorka ofiar do puszek na KUL oraz Instytut Teologiczny w Łodzi.
  2. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. W jej ramach po Mszy Świętej wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Zachęcamy także wszystkich Parafian do włączenia się w specjalne celebrowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego, która przypada 28 kwietnia. Zapraszamy, niech tego dnia każdy przyjdźcie z obrazem Jezusa Miłosiernego „Jezu, ufam Tobie”. Podczas każdej Mszy Świętej uroczyście poświęcone będą przyniesione obrazy, by stały się codziennym przedmiotem kultu w naszych rodzinach, domach i przypominały, jak miłosierny jest Bóg. „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask, a przez to niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570) powiedział Jezus do siostry Faustyny. Na zakończenie każdej Mszy Świętej odmówiona będzie także Koronka do Miłosierdzia Bożego. Obrazy Jezusa Miłosiernego znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  4. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Skarbonki z „jałmużną wielkopostną” przynosimy w najbliższą niedzielę Miłosierdzia Bożego, tego dnia także zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Służbie Liturgicznej, panu organiście Ryszardowi, Pani Monice, Panu kościelnemu Rafałowi, parafianom z III Rejonu Duszpasterskiego za wykonanie Grobu Pańskiego i dekoracji kościoła, zwłaszcza osobom, które były bezpośrednio zaangażowane, wszystkim grupom duszpasterskim i druhom strażakom za wartę przy grobie oraz udział w rezurekcji.
  7. Wszystkim za udział w nabożeństwach Triduum Sacrum, za troskę o kościół, składane ofiary, za łączność z parafią, za wspieranie dzieł Caritasu – serdeczne Bóg zapłać.
  8. W czwartek, 25 kwietnia o godz. 18:00 spotkanie Rady Dzielnicy w Sali OSP w Tuszyn Lesie.

9. Wszystkim życzymy dobrego i owocnego przeżywania Oktawy Wielkanocnej.