Tuszyn Las, dn. 22 lipca 2018 roku

Uroczystość Odpustowa Parafii

1. Dziś 16 Niedziela Zwykła i Uroczystość Odpustowa naszej parafii z racji patrona św. Krzysztofa, o godz. 12:00 Uroczystą Mszę Świętą w intencji parafian, kierowców i podróżujących odprawi ks. Paweł Kutynia, były wikariusz tutejszej parafii w latach 2005-2007, a obecnie dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Po Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, tradycyjnie przy kościele od ul. Domowicza i przekazanie kierowcom różańca 90. lecia Tuszyna Lasu, a dla dzieci w wykonaniu aktorów teatrzyk: „Jaś i Małgosia”, konkursy, gry, zabawy; dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursach przygotowane są nagrody i okolicznościowa koszulka z napisem OGRODOWA ARKA ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA W TUSZYNIE LESIE. W ogrodzie parafialnym będą kiełbaski z grilla, ciasto, słodycze, herbata. Natomiast o godz. 16:00 w kościele koncert muzyki chrześcijańskiej.
  2. Na uroczystą Mszę Świętą odpustową serdecznie zapraszamy: maluchy, dzieci, zwłaszcza w strojach komunijnych, młodzież, dorosłych, całe rodziny, wszystkie grupy duszpasterskie, Służbę Liturgiczną Ołtarza, ministrantów, Żywą Różę, Asystę Parafialną, Rycerstwo Niepokalanej, Kościół Domowy, Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną, Ochotniczą Straż Pożarną, Radę Dzielnicy, dyrekcję i pracowników szkół i przedszkoli, pozostałych instytucji oraz władze miasta Tuszyna, jak również mieszkańców z parafii sąsiednich. Serdecznie zapraszamy gości, przebywających na urlopach, a przede wszystkim kierowców wraz z pojazdami mechanicznymi. Po Mszy Świętej serdecznie wszystkich zapraszamy do ogrodu parafialnego na Ogrodową Arkę Świętego Krzysztofa. Za przygotowanie uroczystości odpustowej w tym roku odpowiadają parafianie I Rejonu Duszpasterskiego.
  3. Jutro w poniedziałek św. Brygidy, zak. Patronki Europy.
  4. W środę, 25 lipca święto św. Jakuba apostoła, patrona pielgrzymów i św. Krzysztofa, patrona naszej Parafii i kierowców. Msze Święte o godz. 17:30 i 18:00, jest to dzień kierowców pojazdów mechanicznych. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
  5. W czwartek, 26 lipca, wspomnienie świętej Anny i Joachima, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
  6. W piątek, 27 lipca Msza Św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18:00. Zachęcamy jednocześnie do zamawiania intencji Mszy Świętych.
  7. Parafia nasza w miniony poniedziałek, 16 lipca otrzymała od Franciszkanów z Niepokalanowa relikwie św. Maksymiliana Kolbe. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła będzie 15 sierpnia o godz. 11:00. Dziękujemy wszystkim osobom, które były w Niepokalanowie po odbiór relikwii.
  8. Bóg Zapłać za ofiary złożone na tacę i przy poświęceniu pojazdów oraz wszystkie inne składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  9. Dziękujemy za porządek w naszej świątyni i wokół kościoła oraz za dekorację kościoła w minionym tygodniu. W nadchodzącym tygodniu o porządek i dekorację kościoła prosimy parafian z ul. Poddębina i Antonówka.
  10. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Pojazdami prosimy podjeżdżać pod kościół przy kancelarii od ul. Domowicza w kierunku 3 Maja.
  11. Módlmy się za nasza Ojczyznę, w intencji dzieci i młodzieży o zdrowy i bezpieczny wypoczynek wakacyjny: Pod Twoją obronę… i za zmarłych parafian Wieczny odpoczynek,
  12. Wszystkim parafianom, gościom, wypoczywającym życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  13.