Ogłoszenia Parafialne z dn. 14 lipca  2024 roku

Dziś 15 niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 9:00, 11:00 w intencji Ojczyzny i wieczorem o godz. 18:00.

Jutro w poniedziałek Msze Święte o godz. 17:30, 18:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

We wtorek, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msze Święte rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00 z poświęceniem i nałożeniem szkaplerza. Natomiast o 21:00 Apel Jasnogórski.

W środę 17:20 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msze Święte: 17:30, 18:00. W czwartek Msza Święta tylko rano o godz. 7:00. W piątek i sobotę Msze Św. 17:30, 18:00.

W przyszłą niedzielę 21 lipca uroczystość odpustowa naszej Parafii, Msze Święte o godz. 9:00, 11:00 - SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie ks. dr Paweł Gabara. Na zakończenie Mszy Świętej procesja ulicami: 3 Maja, Chłopickiego, Sowińskiego i Domowicza. Po procesji uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie pojazdów, tradycyjnie przy kościele od ul. Domowicza. Na uroczystą Mszę Świętą odpustową serdecznie zapraszamy: ministrantów i wszystkie grupy duszpasterskie, Straż Pożarną z Tuszyna Lasu, dzieci, młodzież, wszystkich parafian oraz gości, wypoczywających, podróżujących, kierowców i motocyklistów. Po Mszy Święte i procesji zapraszamy wszystkich na AGAPĘ – posiłek do ogrodu parafialnego, na żurek, kiełbasę z grilla, ciasto, herbatę i kawę. Niech to będzie także dzień wspólnoty naszej Parafii. Poświęcenie pojazdów będzie także po Mszach Świętych o godz. 9:00 i 18:00.

Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje i urlopy życzymy szczęśliwej podróży i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców i Madonny della Creta, patronki motocyklistów. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Rzymskokatolicka Parafia

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA