Rzymskokatolicka Parafia

w Tuszynie

Tuszyn, dn. 20 października 2019 roku

29 Niedziela Zwykła

1. Słowo Boże wzywa nas dziś do wytrwania w modlitwie. Przykładem takiej modlitwy jest wdowa z Ewangelii i wzniesione ręce Mojżesza. Trzymajmy się mocno słowa Bożego, bo w nim jest nasza siła i pomoc w drodze do zbawienia.
  2. Nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30, Msze Święte w tygodniu o godz. 17:00 i 18:00
  3. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.
  4. W piątek 25 października o godz. 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Świętych. Na styczeń w przyszłego roku można zamówić gregoriankę, czyli 30 intencji Mszy Świętych za zmarłą osobę. W kancelarii parafialnej i po każdej Mszy Świętej przyjmujemy zgłoszenia na wypominki.
  5. W piątek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze Święte: w kościele o godz. 9:00 i 18:00; natomiast na cmentarzu o godz. 11:00 i procesja z wypominkami jednorazowymi. Natomiast w sobotę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msza Święta, o godz. 18:00 z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  6. W tym tygodniu we wtorek, 22 X – wspomnienie św. Jana Paweł II (1920-2005), Polaka, jednego z największych papieży naszych czasów, po Mszy Świętej o godz. 18:00 uczczenie Jego relikwii.
  7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, dziś na każdej Mszy Świętej liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
  8. Dziękujemy za sprzątanie w kościele i dekorację. W nadchodzącym tygodniu o zadbanie i wystrój kościoła prosimy parafian z ul. 3 Maja ze strony parzystej.
  9. W przyszłą niedzielę, 27 października po Mszy Świętej o godz. 10:30 zapraszamy na program słowno – muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II, przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2.
  10. Informacje o spotkaniach formacyjnych dla bierzmowanych z klas SP: VII, VIII i I ponadpodstawowych: I spotkanie, w środę, 23.2019 r.: grupa 3 - godz. 17.30, grupa 4 - godz. 18.30; w czwartek, 24.2019 r., grupa 1 - godz. 17.30, grupa 2 - godz. 18.30. Spotkania w salce parafialne, wejście od ul. Domowicza. Przypominamy równocześnie o obowiązku obecność tego dnia na Mszy Świętej o godz. 18.00. W czwartek, 24 października, o godz. 19:30 próba Chóru Parafialnego. Zapraszamy także dzieci i rodziców do scholii parafialnej, próby w piątki o godz. 18:30.
  11. Matce Bożej Różańcowej polecamy Ojczyznę, parafię, nasze rodziny, solenizantów, Pana Rafała, kościelnego i jubilatów tego tygodnia, a wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie