Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Ogłoszenia Duszpasterskie, z dn. 25 lipca 2021 roku

Dziś 25 lipca, 17 Niedziela Zwykła, w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa z racji Patrona Świętego Krzysztofa, o godz. 12:00 uroczystą Mszę Świętą w intencji Parafian, ofiarodawców, kierowców, motocyklistów i podróżujących odprawi ks. Marcin Gierach. Dziś przypada także Światowy Dzień dziadków i osób starszych, będziemy modlić się za nich oraz za dzieci i młodzież.

Na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątka różańca świętego w intencji kierowców, motocyklistów i podróżujących oraz poświecenie pojazdów. Natomiast na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 procesja eucharystyczna ulicami: 3 Maja, Chłopickiego, Sowińskiego i Domowicza. Po procesji uroczyste odśpiewanie TE DEUM i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz poświęcenie pojazdów, tradycyjnie przy kościele od ul. Domowicza, przy kaplicy Madonny della Creta, patronki motocyklistów. Prosimy podjeżdżać w kierunku ul. 3 Maja.

Dziś zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

W nadchodzącym tygodniu w dni powszednie Msze Święte o godz. 17:30 i 18:00. Jutro, w poniedziałek, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30 i wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek wsp. św. Marty, w piątek o godz. 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych i różaniec dla mężczyzn. W sobotę na zakończenie Mszy Świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia za konających.

Bóg zapłać za ofiary na CARITAS i za wszystkie ofiary na potrzeby parafii składane na tacę, wpłacane na konto oraz na fundusz organistowski: 800 zł. i 100 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Bejrut.

Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w piątek, 30 lipca 2021 roku o godz. 17:00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Urząd Miasta Tuszyna przypomina wszystkim mieszkańcom, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy i można go zrealizować dokonując samospisu na stronie www.spis.gov.pl, w Urzędzie Miasta w Tuszynie, w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Tuszynie bądź czekając na kontakt telefoniczny Rachmistrza spisowego.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia oraz dziadkom i osobom starszym w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, wszelkich łask i bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy szczęśliwej podróży i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców i Madonny Della Creta, patronki motocyklistów. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże