Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Ogłoszenia Parafialne , 24 lipca 2022 roku

Dziś 24 lipca, 17 Niedziela Zwykła, w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa z racji Patrona parafii i kierowców Świętego Krzysztofa i Madonny della Creta, patronki motocyklistów. Uroczystą Mszę Świętą odpustową o godz. 12:00 w intencji Parafian, ofiarodawców, kierowców, motocyklistów i podróżujących odprawi ks. dr Paweł Gabara, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i redaktor łódzkiej edycji Tygodnika NIEDZIELA. Na zakończenie Mszy Świętej procesja ulicami: 3 Maja, Chłopickiego, Sowińskiego i Domowicza. Po procesji uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie pojazdów, tradycyjnie przy kościele od ul. Domowicza. Na uroczystą Mszę Świętą odpustową serdecznie zapraszamy: ministrantów i wszystkie grupy duszpasterskie, Straż Pożarną z Tuszyna Lasu, dzieci, młodzież, wszystkich parafian oraz gości, wypoczywających, podróżujących, kierowców i motocyklistów. Poświęcenie pojazdów będzie także po Mszach Świętych o godz. 9:00 10:30 i 18:00.

W tym tygodniu jutro w poniedziałek 25 lipca święto św. Jakuba i adoracja Najświętszego Sakramentu, we wtorek wspomnienie św. Joachima i św. Anny, rodziców NMP, w środę nowenna do Matki Bożej nieustającej Pomocy, w piątek wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza, o godz. 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych i różaniec w intencji zmarłych polecanych we Mszy Świętej. W sobotę Msze Święte o godz. 17:30, 18:00 i koronka do Bożego Miłosierdzia za konających.

W minionym tygodniu zakończono ostatni etap remontu zakrystii i kancelarii, zamontowano nowe drzwi, których koszt wynosi 35 000 zł. ( 5 sztuk). Ofiary z dzisiejszej i z najbliższych niedziel oraz indywidualne z lipca i sierpnia przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem i montażem drzwi.

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz dziadkom i osobom starszym w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, wszelkich łask i bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy szczęśliwej podróży i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców i Madonny Della Creta, patronki motocyklistów. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia.

Ogłoszenia Parafialne - 17 lipca 2022 roku

1. W tym tygodniu, jutro w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu do 19:30, prowadzona przez grupę adoracyjną św. Józefa. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek, święto Marii Magdaleny i jednocześnie 22 dzień miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 poświęcenie róż i nabożeństwo do św. Rity, w sobotę 23 lipca święto św. Brygidy, zakonnicy Patronki Europy, Msze Święte o godz. 17:30, 18:00 i koronka do Bożego Miłosierdzia za konających.

W przyszłą niedzielę 24 lipca o godz. 12:00 Uroczystość Odpustowa w naszej parafii z racji patrona św. Krzysztofa i Madonny della Creta z błogosławieństwem kierowców i motocyklistów oraz z poświęceniem pojazdów i motocykli. Uroczystości przewodniczył będzie ks. dr Paweł Gabara, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i redaktor łódzkiej edycji Tygodnika NIEDZIELA. Na zakończenie Mszy Świętej procesja ulicami: 3 Maja, Chłopickiego, Sowińskiego i Domowicza. Po procesji uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie pojazdów, tradycyjnie przy kościele od ul. Domowicza. Na uroczystą Mszę Świętą odpustową serdecznie zapraszamy: ministrantów i wszystkie grupy duszpasterskie, Straż Pożarną z Tuszyna Lasu, dzieci, młodzież, wszystkich parafian oraz gości, wypoczywających, podróżujących, kierowców i motocyklistów. Poświęcenie pojazdów będzie także po Mszach Świętych o godz. 9:00 10:30 i 18:00.

Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje i urlopy życzymy szczęśliwej podróży i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców.