Ogłoszenia Parafialne z dn. 20 października  2024 roku

W niedzielę Msze Święte: 9:00, 11:00, 17:30 - nabożeństwo różańcowe i następnie o 18:00 Msza Święta.

W październiku w tygodniu Msze Święte są o godz. 17:00 następnie różaniec i druga Msza Święta o godz. 18:00.

We wtorek, 22 dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Pawła II i w parafii dzień św. Rity. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17:00 poświęcenie róż, nastąpienie różaniec i nabożeństwo do św. Rity.

W piątek o godz. 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych, w sobotę Msza Święta również rano o godz. 7:00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu pogrzeby w kaplicy na cmentarzu w Tuszynie: śp. Arkadiusza Słowińskiego - w środę o godz. 12:00; śp. Zygmunta Piątkowskiego - w czwartek o godz. 11:00 i śp. Kazimiery Miksa - w piątek o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, udziału w pogrzebach i zamawiania Mszy Świętych za zmarłych.

Przyjmujemy wypominki czyli modlitwy za zmarłych: na cmentarzu 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych o godz. 11:00, w kościele, 2 listopada w Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 18:00 i roczne w niedzielę, które rozpoczną się od 3 listopada o godz. 8:30.

W minioną niedzielę, 13 października 2024 roku odbyło się liczenie wiernych uczestniczących na Mszach Świętych i przystępujących do Komunii Świętej w naszej Parafii: Ogółem we wszystkich Mszach Świętych uczestniczyło 443 osoby tj. 9,6 % ogółu liczby mieszkańców parafii, która wynosi 4593 osoby. Wśród uczestniczących na Mszach Świętych było: 197 mężczyzn i 246 kobiet; komunię świętą przyjęło razem 176 osób w tym: 59 mężczyzn i 117 kobiet. W poprzednim 2023 roku procent uczestniczących we Mszach Świętych wynosił 11,1 %.

Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na misje oraz za wszystkie inne składane na potrzeby parafii.

Komunikaty Kurii Archidiecezji Łódzkiej znajdują się w gablocie parafialnej.

Panu Rafałowi, kościelnemu z racji imienin, które przypadają w czwartek, składamy najserdeczniejsze życzenia i wszelkiego dobra, także wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia z Parafii św. Witalisa

1. W piątek 8 listopada o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Tuszynie odbędzie się Wieczornica Historyczna poświęcona ks. Stanisławowi Muznerowskiemu, proboszczowi Tuszyna w latach 1910-1925, działaczowi społecznemu i historykowi. W programie dwa referaty: pierwszy o Tuszynie i parafii na przełomie XIX i XX wieku wygłosi dr Joanna Kotlicka, drugi o działalności ks. Muznerowskiego wygłosi ks. dr Paweł Kostrzewski z Częstochowy. Już dziś zapraszamy osoby zainteresowane do udziału w Wieczornicy. Na stoliku z prasą są wyłożone foldery o osobie ks. Muznerowskiego.

1. Na cmentarzu św. Jana Chrzciciela przy ul. Ks. Ściegiennego w Tuszynie znajduje się prawie 250 grobów oznaczonych jako NN tzn. nie wiadomo kto i kiedy został w nich pochowany, nie ma krzyża ani tabliczki, często są porośnięte chwastami i trawą. Groby te należałoby w najbliższym czasie oznaczyć, a także, jeśli są opiekunowie, opłacić. W przeciwnym razie miejsca te będą przeznaczone na powtórny pochówek. Porządkując groby naszych zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu nieczystości do kontenerów.