Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Ogłoszenia Parafialne , 2 października 2022 roku

Dziś 27 Niedziela Zwykła, jest to jednocześnie niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu, do południa na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątka różańca świętego; po Mszy Świętej o godz. 9:00 spotkanie Kół Żywego Różańca, o 10:30 Msza Święta i nauka dla dzieci komunijnych ich rodziców oraz poświęcenie różańców i książeczek do nabożeństwa; o godz. 12:00 Msza Święta w intencji ofiarodawców i fundatorów naszego kościoła. Wieczorem nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 i Msza Święta.

W październiku w tygodniu Msze Święte będą o godz. 17:00 następnie różaniec i druga Msza Święta o godz. 18:00.

Dzieci ze szkoły podstawowej w tym dzieci komunijne i młodzież zwłaszcza przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 17:00 i następnie różaniec.

W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w środę nabożeństwo do św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem różańcowym, w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w pierwszy piątek miesiąca rano odwiedzamy chorych, jest to także dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej: od godz. 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie trzy części różańca świętego, o godz. 17:00 Msza Święta i czwarta część różańca połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, o 18:00 Msza Święta koncelebrowana w intencji członków Żywego Różańca i w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

W przyszłą niedzielę 9 października po Mszy świętej o godz. 18:00 rozpoczynamy przygotowanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI i VII. Zapraszamy więc młodzież wraz z rodzicami z tych klas na pierwsze spotkanie. Zgłoszenia wraz ze świadectwem chrztu i potwierdzeniem uczestniczenia w katechezie szkolnej przyjmuje ksiądz proboszcz do końca października. Przygotowanie trwa dwa lata.

W sobotę o godz. 7:00 wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia i Świnic Warckich. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc: Informacje i zapisy u księdza Marcina: tel. 786 942 825

Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i zbiorka ofiar do puszek na Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W środę o godz. 11:00 w kościele pogrzeb + Lucyny Jankiewicz. Zachęcamy do udziału w pogrzebie i zamawiania Mszy Świętych za zmarłą.

Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Jednorazowe będą czytane na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada po Mszy Świętej o godz. 11:00 i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada w kościele przed Mszą Świętą o godz. 18:00. Wypominki roczne będą czytane jak do tej pory w każdą niedzielę przed 9:00 i rozpoczną się od niedzieli, 6 listopada. Przyjmujemy także intencje na Msze Święte w tym roku i na przyszły.

Z okazji 140 rocznicy poświęcenia kościoła św. Witalisa w Tuszynie ukazała się książka autorstwa ks. dr hab. Marka Stępniaka, proboszcza parafii św. Witalisa w Tuszynie pt. „Kościół na wydmie piaszczystej”, opisująca historię świątyni oraz dzieje kapłanów, którzy w parafii pracowali. Znajdziemy także ciekawy tekst o rozwoju terytorialnym tuszyńskiej parafii. Książkę można nabyć po mszy świętej w zakrystii w cenie 30 zł.

Opiece Królowej różańca świętego polecamy Ojczyznę, parafię, nasze rodziny i ofiarodawców naszej Parafii.