Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

w Tuszynie

Ogłoszenia Parafialne - 22 maja 2022 roku

6 Niedziela Wielkanocna

Dziś Msze Święte pierwszokomunijne o godz. 10:30 i 12:00, natomiast wieczorem na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18:00 poświęcenie róż i nabożeństwo do świętej Rity z litanią loretańską.

W tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze Święte z nabożeństwem majowych dla dzieci komunijnych i rodziców o godz. 17:00 i 18:00.

W poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na rozdanie pamiątek komunijnych.

W czwartek, piątek i sobotę dni modlitw o Boże błogosławieństwo dla ojczystej ziemi, o pomyślne urodzaje i szczęśliwe zbiory, o szacunek dla chleba codziennego i eucharystycznego.

W czwartek modlitwy o dobry zasiew, aby zasiane ziarna wzrastały i hojnie obrodziły, tego dnia, 26 maja, obchodzimy także Dzień Matki, pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

W piątek po Mszy Świętej zbiorowej za zmarłych o godz. 18:00 w procesji różańcowej do krzyża przy kościele modlić się będziemy o uświęcenia pracy ludzkiej, aby wszystkie nasze dzieła, które rozpoczynamy przyczyniły się do pomyślności doczesnej i rozszerzania Królestwa Chrystusowego.

W sobotę modlitwy za głodujących, aby zaspokoiwszy głód dzięki naszym darom, mogli Bogu służyć w poczuciu pokoju i wzajemnej miłości. Msze Święte: o godz. 17:30 ze wspomnienia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, a 18:00 z niedzieli i następnie koronka do Bożego Miłosierdzia za głodujących i konających.

W środę Msza Święta pogrzebowa w kościele za + Janinę Grochal o godz. 13:00. Zachęcamy do udziału w pogrzebie i zamawiania Mszy Świętych za zmarłą.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznica dzieci komunijnych na Mszach Świętych o godz. 10:00 - klasa IV A, 11:30 - klasa IV B; 13:00 - klasa IV C. Pozostałe Msze Święte bez zmian o godz. 9:00 i 18:00.

Spowiedź dla dzieci z rocznicy pierwszej komunii świętej i ich rodziców: w piątek godz. 17:00 - klasa IV A; w sobotę: godz. 17:00 - klasa IV B; 18:00 - klasa IV C. Na rocznicę dzieci przychodzą w strojach komunijnych i siadają do ławek tak jak w czasie pierwszej komunii świętej.

Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać także rodzicom dzieci komunijnych za dar dla Parafii: dwie pateny i nagłośnienie procesyjne. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej w kościele: rodzicom, ks. Marcinowi i Pani katechetce, Katarzynie, organiście, kościelnemu, służbie liturgicznej ołtarza i wam drogie dzieci, dziękujemy za piękny udział w tym pierwszym spotkaniu z Panem Jezusem w sakramencie spowiedzi i komunii Świętej. Jednocześnie życzymy wam, rodzicom, gościom i wszystkim, dobrej niedzieli, radosnego spotkania przy stole oraz błogosławionego tygodnia.