Rzymskokatolicka Parafia

w Tuszynie

Tuszyn, dn. 23 luty 2020 roku

7 Niedziela Zwykła

1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 9:00, 16:30 - dla dzieci i młodzieży i 18:00.

4. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

6. W piątek, o godz. 17:00 Msza Święta, 17:30 Droga Krzyżowa i 18:00 Msza wspólna za zmarłych. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny.

7. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o wystrój i porządek w naszej świątyni. W tym tygodniu o porządek w kościele i wystrój prosimy parafian z ul. Chrobrego.

9. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych będą od 5 do 8 marca 2020 roku.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów na Podlasiu w dniach 13 – 14 czerwca 2020 roku. W programie: m. in. Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej PodlasiaMatki Jedności w Kodniu. / https://koden.com.pl/. Nocleg w Kodniu z obiadokolacją i śniadaniem. Koszt: 200 zł.

11. Ofiary złożone na tacę w Środę Popielcową przeznaczone będą na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Taca gospodarcza będzie w następną niedzielę.

12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego rozpoczęcia Wielkiego Postu

Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie