Rzymskokatolicka Parafia

w Tuszynie

Tuszyn, dn. 9 sierpnia 2020 roku

19 Niedziela Zwykła

Eucharystia, to spotkanie z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta niedzielna Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Dziś i w tygodniu na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i 10 Różańca Świętego za Kościół i Naród Polski, aby przez wiarę w niezawodną pomoc i obronę Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski odniósł zwycięstwo nad wszystkim co zagraża godności ludzkiej i dobru naszej Ojczyzny.

Jutro, w poniedziałek, tradycyjnie po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30 i okazja do spowiedzi.

W środę o godz. 18:00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 13 dzień miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 Nabożeństwo Fatimskie.

W piątek, 14 sierpnia wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, na zakończenie Mszy Świętej uczczenie relikwii świętego Maksymiliana.

W sobotę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Tego dnia po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. W tę maryjną uroczystość wspominamy 100. Rocznicę „ Cudu nad Wisłą z 1920 roku z tego względu na zakończenie każdej Mszy Świętej nabożeństwo adoracyjne w intencji Narodu Polskiego.

Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Rowerową na Jasną Górę z grupą z Bedonia w dniach: 23 – 24 sierpnia 2020 roku. Informacje i zapisy u Pana Krzysztofa Gołaszewskiego, kierownika pielgrzymki; tel. 603 762 548.

Jutro w poniedziałek, o godz. 13:00 pogrzeb + Sylwestra Grzelewskiego w kościele, natomiast we wtorek, o godz. 15:30 pogrzeb + Stefana Bąka, brata Mariana Bąka, na cmentarzu w Tuszynie. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, uczestniczenia w pogrzebie i zamawiania Mszy Świętych w intencji zmarłych.

Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi i za ofiary złożone do puszek na terapię genową dla Mai, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Wszystkim parafianom, gościom, wypoczywającym życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Msze Święte za zmarłą Św. Pamięci + Barbarę Drożdż

Mamę Pana Rafała, naszego kościelnego

w kościele Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie

16 sierpnia 2020 r. godz. 18:00 – od synów z rodzinami

30 sierpnia 2020 r. godz. 18:00 – od synów z rodzinami

6 lipca 2020 r. godz. 17:30 – od Henia Tłamacza

7 lipca 2020 r. godz. 17:30 – od szwagierki Janiny z rodziną

1 października 2020 r. godz. 18:00 – od rodziny

31 października 2020 r. godz. 18:00 – od rodziny

4 grudnia 2020 r. godz. 18:00 – od wnuczki Izuni

13 czerwca 2021 r. godz. 10:30 – od rodziny

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

A światłość wiekuista niechaj jej świeci

Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

Akt zawierzenia siebie i świata Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,

który objawiłeś swoją miłość

w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,

i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,

Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.

Pochyl się nad nami grzesznymi,

ulecz naszą słabość,

przezwycięż wszelkie zło,

pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi

doświadczyć Twojego miłosierdzia,

aby w Tobie, trójjedyny Boże,

zawsze odnajdywali źródło nadziei.

Ojcze przedwieczny,

dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,

miej miłosierdzie dla nas i całego świata!

Amen.

Św. Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

Modlitwa oddania się Św. Józefowi

Święty Józefie, moc Twej modlitwy sprawia, że najtrudniejsze sprawy Tobie powierzone, stają się łatwe do rozwiązania. Błagamy Cię więc, wejrzyj na nasze obecne potrzeby, przybądź nam z pomocą, pociesz w naszych smutkach, obawach, troskach i bólach. Oddal od nas niebezpieczeństwo nam grożące, weź pod swoją opiekę wszystko, co twojej przemożnej opiece polecamy. Okaż nam, Święty Józefie, jak dobry jesteś dla tych, którzy pragną pozostać na zawsze Twoimi wiernymi czcicielami. Amen.

Święty Boże, Święty mocny,

Święty a Nieśmiertelny

Zmiłuj się nad nami...

Od powietrza, głodu, ognia i wojny