Rzymskokatolicka Parafia

w Tuszynie

Tuszyn, dn. 8 grudnia 2019 roku

II Niedziela Adwentu – Niepokalane Poczęcie NMP

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Dziś ostatni dzień rekolekcji adwentowych. Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 – dla dorosłych, 10:30 dla dzieci i młodzieży, 12:00 i 18:00 dla dorosłych. Z racji, że dziś przypada 8 grudnia w godz. 12:00-13:00 będzie godzina łaski dla całego świata, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu, litania do Matki Bożej i dziesiątka różańca.
  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 10:30 dla dzieci komunijnych zostaną poświęcone medaliki, które zakupują rodzice.
  4. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 18:00 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Bogiem i bliźnimi.
  5. W środę, 11 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 18:30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. W tym tygodniu wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii - 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. W piątek, 13 grudnia Dzień Fatimski, o godz. 17:00 Msza Święta, 17:30 Nabożeństwo Fatimskie w int. o nawrócenie grzeszników i za Ofiary Stanu wojennego i następnie o godz. 18:00 Msza Święta.
  7. Bóg Zapłać za porządek i dekorację w kościele. W nadchodzącym tygodniu o wystrój kościoła prosimy parafian z ul. Antoniego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
  8. Na stoliku przy wyjściu kościoła są do nabycia świece wigilijne. Dzięki funduszom zebranych ze sprzedaży świec Caritas organizuje dożywianie dla dzieci, paczki świąteczne, wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy więc do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  9. W IV niedzielę Adwentu, 22 grudnia o godz. 19:00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta w rycie klasycznym czyli Msza Trydencka, którą odprawi ks. Paweł Markowski, odpowiedzialny za Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Łódzkiej.
  10. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie, parafii, zmarłych, zwłaszcza za Ofiary Stanu Wojennego.
  11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na czas Adwentu.

Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie