Ogłoszenia Parafialne z dn. 28 kwietnia  2024 roku

Dziś o godz. 12:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny o pokój, nawrócenie Polaków, poszanowanie daru życia i wypełnienie woli Bożej w naszym narodzie.

Jutro w poniedziałek po drugiej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

Od środy, 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą codziennie po drugiej Mszy Świętej o godz. 18:00. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, o godz. 18:00 Msza Święta na zakończenie Jerycha Różańcowego.

W pierwszy piątek miesiąca, przypada 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msza Święta rano o godz. 9:00, koncelebrowana w intencji Straży Pożarnej z Tuszyna Lasu i Ojczyzny, następnie od 10:00 odwiedziny chorych w domu. Wieczorem Msza Święta o godz. 18:00 w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo majowe. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą.

W pierwszą sobotę miesiąca rano o 7:00 Różaniec i Msza Święta w intencji wynagrodzenia zniewag i niewdzięczności Niepokalanemu Sercu Maryi. Wieczorem Msze Święte o 17:30 i 18:00 z formularza niedzielnego oraz nabożeństwo majowe.

W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny, nabożeństwo majowe po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00, taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Z tego względu taca na spłatę kosztów wykonania posadzki w naszym kościele będzie w następną niedzielę, 12 maja. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe na chórze i położenie parapetów przy oknach oraz wycieraczki w kruchcie.

We wtorek, 30 maja o godz. 13:00 pogrzeb śp. Elżbiety Ciupa w naszym kościele i na cmentarzu parafialnym. Zapraszamy do udziału w modlitwie i zamawiania Mszy Świętych za zmarłą.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie: ( piątek, sobota, niedziela: 17, 18, 19 maja) Siedlce, katedra i muzeum diecezjalne, Pratulin - miejsce męczenników unitów podlaskich, Kodeń – Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności, Grabarka – Święta Góra, serce prawosławia w Polsce, Leśna Podlaska - Sanktuarium Leśniańskie, Matki Jedności i Wiary, Kostomłoty – drewniana greckokatolicka cerkiew neounicka, pw. św. Nikity, Sanktuarium Unitów Podlaskich; Jabłeczna - Monaster, cerkiew i męski klasztor św. Onufrego; Drohiczyn i Polskie Loretto, Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, koszt 700 zł.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.