Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Ogłoszenia Duszpasterskie, z dn. 18 kwietnia 2021 roku

Dziś 3 Niedziela Wielkanocy, na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i 10 różańca świętego w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W tym tygodniu poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych w grupach na Mszach Świętych o godz. 18:00. Medaliki zakupują rodzice.

Jutro w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek różaniec dla mężczyzn i nabożeństwo do błogosławionych męczenników z Pratulina, w sobotę koronka do Bożego Miłosierdzia za konających.

W czwartek, 23 kwietnia uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski

Serdecznie zapraszamy do udziału w Jerycho Różańcowym - 7 dobowym, od 23 do 30 kwietnia 2021 roku. Rozpoczęcie w piątek, 23 kwietnia Mszą Świętą o godz. 11:00 w kościele św. Krzysztofa w Tuszynie, a zakończenie w piątek, 30 kwietnia Mszą świętą o godz. 12:00 także w kościele Świętego Krzysztofa w Tuszynie. Tą wspólną modlitwą obejmujemy: Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i całe duchowieństwo, obronę wiary, krzyża i Ewangelii, obronę rodzin i godności życia, chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, cały naród Polski, naszą umiłowana Ojczyznę oraz o pokój na świecie, o uwolnienie nas od epidemii oraz wszelkiego zła, a także o zniesienie wszystkich zakazów dotyczących Kościoła jak również w każdej intencji, którą przedstawimy Bogu. Każdy kto zechce włączyć się w tę modlitwę może ją podjąć w domu ofiarując jedną godzinę modlitwy różańcowej dziennie, w dowolnie wybranym przez siebie czasie. Osoby włączając się do tej modlitwy proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej i wzięcie modlitwy Inwokacyjnej za Ojczyznę.

Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i wszelkie inne złożone na potrzeby naszej parafii.

W piątek, 23 kwietnia pogrzeb + Zofii Witaszewskiej o godz. 12:00 na cmentarzu św. Franciszka w Łodzi. Zachęcamy do udziału w pogrzebie i zamawiania Mszy Świętej za zmarłą.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.