Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Ogłoszenia Duszpasterskie, z dn. 17 października 2021 roku

Dziś 29 Niedziela Zwykła, do południa na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątka różańca świętego w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W poniedziałek, adoracja Najświętszego Sakramentu, we wtorek Krąg Biblijny, w piątek, 22 dzień miesiąca, na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18:00 poświęcenie róż i nabożeństwo do świętej Rity, a następnie różaniec prowadzony przez mężczyzn, tego dnia wspominamy także św. Jana Pawła II. W sobotę Msze Święte: o godz. 7:30 na rozpoczęcie Jerycha Modlitewnego, o godz. 15:00 Jubileusz małżeński, 17:00 i różaniec oraz 18:00.

W przyszłą niedzielę, 24 października 2021 roku na początku Mszy Świętej o godz. 10:30 będzie obrzęd Intronizacji Pisma Świętego z racji Inauguracji XVI Synodu Powszechnego w Parafii.

W tym tygodniu od środy, 20 października rozpocznie się zbiórka ofiar na nowy ołtarz, ambonkę i posadzkę w naszym kościele. Zbiórkę przeprowadzi ksiądz proboszcz. W środę - ul. 3 Maja, czwartek - ul. Domowicza; piątek – ul. Chłopickiego, Lelewela, Sowińskiego; sobota: ul. Szymanowskiego, Moniuszki, Wąska, Południowa, Słoneczna i Leśna. Od środy do piątku rozpoczęcie od godz. 15:00, w sobotę od godz. 9:00.

W środę, 20 października o godz. 13:00 pogrzeb + Franciszka Muszyńskiego na cmentarzu w Tuszynie. Zachęcamy do modlitwy, uczestniczenia w pogrzebie i zamawiania Mszy Świętych za zmarłego. Zachęcamy także do zamawiania wypominek, czyli modlitw za zmarłych na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych - 1 listopada, w kościele w dzień zaduszny - 2 listopada i roczne w każdą niedzielę.

Trwają prace remontowe w naszym kościele, zostały zdemontowane stare płytki w prezbiterium, zakrystii i kancelarii oraz boazeria. Przeniesiono tablicę rozdzielczą prądu z kancelarii do zakrystii i położono częściowo nową instalację elektryczną. Został zamówiony kamień – marmur na posadzkę w prezbiterium na powierzchnię 100 metrów kwadratowych. Duży krzyż z ołtarza zostanie umieszczony na zewnątrz kościoła nad figurą Matki Bożej.

Bóg Zapłać za ofiary złożone w miniona niedzielę na tacę gospodarczą w wysokości 1940 zł. i dziś na potrzeby parafii oraz w minionym tygodniu na remont i nowy ołtarz: 1 x 1000 zł. 2 x 100 zł. 2x 50 zł.

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę na misje.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.