Ogłoszenia Parafialne z dn. 4 czerwca 2023 roku

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa, taca gospodarcza i zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 9:00 wymiana tajemnic Żywego Różańca

W tygodniu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Jutro w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18:00 nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

W środę o godz. 17:00 Msza ślubna i następna o godz. 18:00.

W czwartek, 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Sakramentu Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Tego dnia Msze Święte: o godz. 9:00, 10:30 w intencji dzieci i młodzieży z procesją do czterech ołtarzy i o godz. 18:00. Trasa procesji jak w ubiegłym roku ulicami: 3 Maja, Prusa, Słowackiego, Sienkiewicza. I ołtarz – przygotowuje Żywy Różaniec i Asysta; II ołtarz – przy Straży przygotowuje młodzież, szczególnie kandydaci do bierzmowania z księdzem Marcinem III ołtarz – rodzice dzieci z Pierwszej Komunii Świętej ze Strażą Pożarna; IV ołtarz – grupa adoracyjna św. Józefa i męski różaniec.

Na Mszę Świętą i procesję zapraszamy ministrantów i wszystkie grupy duszpasterskie, dzieci pierwszokomunijne i z rocznicy w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatków, kandydatów do bierzmowania, parafian, Straż Pożarną, wypoczywających i gości.

W piątek rozpoczyna się Święto Eucharystii w archidiecezji łódzkiej upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi. Tego dnia w bazylice archikatedralnej o godz. 19:00 Eucharystia na rozpoczęcie, natomiast w naszej Parafii Msze Święte o godz. 17:30, 18:00 i następnie nabożeństwo czerwcowe, różaniec prowadzony przez mężczyzn i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W sobotę, 10 czerwca Msze Święte o godz. 7:00, 9:30 w DPS przy ul. Poddębina; 16:00 w kaplicy szpitalnej za konających i dusze w czyśćcu cierpiące; 17:00 Msza ślubna i 18:00 po której będzie: nabożeństwo czerwcowe, koronka do bożego miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie doby eucharystycznej o godz. 20:00 Apelem Jasnogórskim.

W piątek rozpoczyna się także Oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 15 czerwca poświęceniem wianków z kwiatów i ziół leczniczych. W przyszłą niedzielę Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 12:00.

W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Urbana. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się księga kondolencyjna do której można się wpisać oraz także można jeszcze złożyć ofiarę na Mszę Świętą. gregoriańską.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Rzymskokatolicka Parafia

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

UL. 3 MAJA 18, 95-080 TUSZYN, TEL. 797 591 762