Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Ogłoszenia Duszpasterskie, z dn. 13 czerwca 2021 roku

1. Dziś 11 Niedziela Zwykła, o godz. 9:00 Msza Święta w intencji wynagradzającej profanacje Najświętszego Sakramentu i Świętych Figur oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe. Wieczorem o godz. 18:00 w kościele Msza Święta z formularza Świętego Antoniego z racji odpustu cmentarza parafialnego i następnie z racji 13 dnia miesiąca procesja z nabożeństwem Fatimskim i figurą Matki Bożej Fatimskiej na cmentarz. Zakończenie procesji będzie na cmentarzu z modlitwą za zmarłych pochowanych na parafialnym cmentarzu.
  2. Jutro, w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po drugiej Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W piątek, różaniec dla mężczyzn po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  3. W środę, 17 czerwca wspominamy – św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916), zakonnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
  4. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w przyszłą niedzielę, 20 czerwca o godz. 12:00, będzie to Msza Święta zbiorowa w intencji dzieci i młodzieży oraz zawierzenie młodego pokolenia Świętemu Józefowi z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na czas udanych i bezpiecznych wakacji. Intencje na tę Mszę Świętą można składać w kancelarii parafialnej. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie na początku każdej Mszy Świętej.
  5. We wtorek, 22 czerwca dzień św. Rity, o godz. 18:00 Msza Święta z obrzędem poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i następnie nabożeństwo w czasie którego odczytywane będą prośby i podziękowania zanoszone do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Intencje na nabożeństwo do św. Rity można składać w kancelarii parafialnej.
  6. W czwartek zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała, serdeczne Bóg Zapłać wszystkim za codzienny udział we Mszy Świętej i procesji eucharystycznej, zwłaszcza dzieciom sypiącym kwiatki. Tego dnia poświęcono wianki przygotowane z polnych kwiatów i ziół, które to symbolizują pracę ludzką, a także dary od Boga, które służą ludziom i stworzeniom na ziemi. Zawieszone obok drzwi wejściowych według wierzeń chronią domostwo przed nieszczęściami, pożarem, uderzeniem pioruna, złymi mocami, zatruciem i zarazą. Pobłogosławiono także dzieci, aby Bóg miał je w swojej opiece i chronił przed wszelkim niebezpieczeństwem i złem. Zachęcamy jednocześnie rodziców, aby błogosławili swoje dzieci przed pójściem do przedszkola, czy szkoły, wciągu dnia, przed wykonaniem jakiegoś trudnego zadania, zanim pójdą spać, gdy są chore, gdy idą do spowiedzi, a zwłaszcza kiedy świętują swoje urodziny, rocznicę chrztu, dzień Pierwszej Komunii Świętej czy rocznicę tego dnia oraz dzień bierzmowania ślubu czy święceń kapłańskich.
  7. Informacja porządkowa: serdecznie prosimy wszystkich mieszkańców Tuszyna Lasu i przyjezdnych aby butelki szklane i inne szkło nie wrzucali do małych śmietników przy chodniku ale wrzucali do dużego pojemnika na szkło, który znajduje się przy przystanku autobusowym. Za zrozumienie i dopilnowanie porządku wszystkim dziękujemy.
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.