Ogłoszenia Parafialne z dn. 21 lipca  2024 roku

Dziś w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa, Msze Święte o godz. 9:00, 11:00 - SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie ks. dr Paweł Gabara. Na zakończenie Mszy Świętej procesja ulicami: 3 Maja, Chłopickiego, Sowińskiego i Domowicza. Po procesji uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie pojazdów, tradycyjnie przy kościele od ul. Domowicza. Na uroczystą Mszę Świętą odpustową serdecznie zapraszamy: ministrantów i wszystkie grupy duszpasterskie, Straż Pożarną z Tuszyna Lasu, dzieci, młodzież, wszystkich parafian oraz gości, wypoczywających, podróżujących, kierowców i motocyklistów. Po Mszy Święte i procesji zapraszamy wszystkich na AGAPĘ – posiłek do ogrodu parafialnego, na żurek, kiełbasę z grilla, ciasto, herbatę i kawę. Niech to będzie także dzień wspólnoty naszej Parafii. Poświęcenie pojazdów będzie także po Mszach Świętych o godz. 9:00 i 18:00.

Jutro, w poniedziałek, 22 lipca Święto Marii Magdaleny i w parafii dzień świętej Rity, Msze Święte o godz. 17:30, 18:00, poświęcenie róż, nabożeństwo do św. Rity i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

We wtorek święto świętej Brygidy, Patronki Europy, Msza Święta tylko rano o godz. 7:00.

W środę wspomnienie św. Kingi, 17:20 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msze Święte o godz. 17:30, 18:00

W czwartek, święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; Msza Święta tylko rano o godz. 7:00.

W piątek, wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom, jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Msze Święte o godz. 17:30 i 18:00 - zbiorowa za zmarłych.

W sobotę; Msze Święte o godz. 17:30 i 18:00 z koronką do Bożego Miłosierdzia za konających.

W przyszłą niedzielę Msze Święte o godz. 9:00; 11;00 i 18:00 oraz zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

W środę, 24 lipca o godz. 13:00 pogrzeb śp. Heleny Pasińskiej w kościele i na cmentarzu parafialnym. Zachęcamy do udziału w pogrzebie, modlitwy i zamawiania Mszy Świętych za zmarłą.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz dziadkom i osobom starszym w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, wszelkich łask i bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy szczęśliwej podróży i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców i Madonny Della Creta, patronki motocyklistów. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia.