Rzymskokatolicka Parafia

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania. Jednak można go udzielić tylko tym, którzy posiadają odpowiednią wiedzę religijną, są właściwie dysponowani do przyjęcia tego sakramentu oraz szczerze pragną podjąć zadania z niego wynikające. (zob. III Synod Archidiecezji Łódzkiej, Art. 215)

W Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania obejmuje: katechezę szkolną, bezpośrednie przygotowanie w parafii przez trzy lata oraz katechezę dla rodziców i świadków. (zob. Instrukcja o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej)

Osoby dorosłe pragnące przyjąć ten sakrament odbywają przygotowanie indywidualne po uprzednim zgłoszeniu się do duszpasterza zajmującego się przygotowaniem.

Program przygotowania młodzieży z poszczególnych klas:

Rok szkolny 2019/2010 – przygotowanie obejmuje klasy: VII – VIII i I średnie

Bierzmowanie: 4 czerwca 2020 roku – czwartek, godz. 18:00

Bierzmowanie w Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie będzie co 2 lata i będzie obejmowało młodzież kończąca klasę VII i VIII.

W związku z tym zgodnie z instrukcją o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej zachowując zasadę trzyletniego przygotowania do tego sakramentu w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 rozpocznie przygotowanie młodzież z klas: V i VI Szkoły Podstawowej.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas: VII i VIII i I średnich oraz ich rodziców odbędzie się w czwartek, 3 października 2019 roku o godz. 18:30, po Mszy Świętej wieczornej.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas V i VI oraz ich rodziców odbędzie się w czwartek, 10 października 2019 roku o godz. 18:30, po Mszy Świętej wieczornej.

Kandydatów do bierzmowania i rodziców prosimy o zapoznanie się z Instrukcją o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej.

Przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zajmuj się ks. Karol.

Katechizm Bierzmowanych PDF

Informacje o przygotowaniu do Bierzmowania PDF

Instrukcja o przygotowaniu do sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej PDF

Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania PDF

Sakrament Bierzmowania

Informacje o spotkaniach formacyjnych dla bierzmowanych z klas SP: VII, VIII i I ponadpodstawowych:

I spotkanie,

w środę, 23.10.2019 r.: grupa 3 - godz. 17.30, grupa 4 - godz. 18.30;

w czwartek, 24.10.2019 r., grupa 1 - godz. 17.30, grupa 2 - godz. 18.30.

Spotkania w salce parafialne, wejście od ul. Domowicza.

Przypominamy równocześnie o obowiązku obecność tego dnia na Mszy Świętej o godz. 18.00.

Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie