Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

UL. 3 MAJA 18, 95-080 TUSZYN, TEL. 797 591 762 

Rzymskokatolicka Parafia

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania. Jednak można go udzielić tylko tym, którzy posiadają odpowiednią wiedzę religijną, są właściwie dysponowani do przyjęcia tego sakramentu oraz szczerze pragną podjąć zadania z niego wynikające. (zob. III Synod Archidiecezji Łódzkiej, Art. 215)

 

W Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania obejmuje: katechezę szkolną, bezpośrednie przygotowanie w parafii przez trzy lata oraz katechezę dla rodziców i świadków. (zob. Instrukcja o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej)

Osoby dorosłe pragnące przyjąć ten sakrament odbywają przygotowanie indywidualne po uprzednim zgłoszeniu się do duszpasterza zajmującego się przygotowaniem.

Kandydatów do bierzmowania i rodziców prosimy o zapoznanie się z Instrukcją o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej.

Przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zajmuj się ks. Marcin, telefon 42 614 47 14 nr 2

 

Katechizm Bierzmowanych PDF

 

Instrukcja o przygotowaniu do sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej PDF

 

Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania PDF

 

Sakrament Bierzmowania

W tym tygodniu spotkania kandydatów do bierzmowania z rodzicami:

Klasa VI i VII w środę, 13.X.2021 roku – godz. 18:30 Nabożeństwo Fatimskie i spotkanie.

Klasa VIII i Szkoła Średnia w piątek, 15.X.2021  - godz. 18:30 różaniec i spotkanie.

Od tego roku 2021 przygotowanie do bierzmowania będzie trwało trzy lata i rozpocznie się od klasy VI; dla klasy VII – dwa lata; dla klasy VIII – jeden roku. Na spotkaniach będą przekazane dzienniczki kandydata do bierzmowania i omówione warunki przygotowania do bierzmowania.