W tym tygodniu spotkania kandydatów do bierzmowania z rodzicami:

Klasa VI i VII w środę, 13.X.2021 roku – godz. 18:30 Nabożeństwo Fatimskie i spotkanie.

Klasa VIII i Szkoła Średnia w piątek, 15.X.2021  - godz. 18:30 różaniec i spotkanie.

Od tego roku 2021 przygotowanie do bierzmowania będzie trwało trzy lata i rozpocznie się od klasy VI; dla klasy VII – dwa lata; dla klasy VIII – jeden roku. Na spotkaniach będą przekazane dzienniczki kandydata do bierzmowania i omówione warunki przygotowania do bierzmowania.

Sakrament Bierzmowania

Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania. Jednak można go udzielić tylko tym, którzy posiadają odpowiednią wiedzę religijną, są właściwie dysponowani do przyjęcia tego sakramentu oraz szczerze pragną podjąć zadania z niego wynikające. (zob. III Synod Archidiecezji Łódzkiej, Art. 215)

 

W Parafii Świętego Krzysztofa w Tuszynie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania obejmuje: katechezę szkolną, bezpośrednie przygotowanie w parafii przez trzy lata oraz katechezę dla rodziców i świadków. (zob. Instrukcja o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej)

Osoby dorosłe pragnące przyjąć ten sakrament odbywają przygotowanie indywidualne po uprzednim zgłoszeniu się do duszpasterza zajmującego się przygotowaniem.

Kandydatów do bierzmowania i rodziców prosimy o zapoznanie się z Instrukcją o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej.

Przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zajmuj się ks. Marcin, telefon 42 614 47 14 nr 2

 

Katechizm Bierzmowanych PDF

 

Instrukcja o przygotowaniu do sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Łódzkiej PDF

 

Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania PDF

 

Rzymskokatolicka Parafia

ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

w Tuszynie

Rzymskokatolicka Parafia ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA w Tuszynie

UL. 3 MAJA 18, 95-080 TUSZYN, TEL. 797 591 762